گزارش سفر به شهرستان سر پل ذهاب : ۱۹ مهرماه ۱۳۷۹

✳️دوستان و همراهان گرامی
در تاریخ ۱۹ مهرماه ماه سال ۱۳۹۷ اینجانب به عنوان نماینده گروه مردمی یاری رسانان سبز همراه با نماینده خانه زر، خانم دکتر مافی به شهرستان سرپل ذهاب مراجعه نمودیم. در این سفر یک روزه اقدامات ذیل پیگیری شد :

✳️ پی گیری و نظارت بر روند پرداخت اولین وام دو صندوق اعتبارات خرد روستای بازگیر . پس از جمع آوری ۴ ماه پس انداز اعضای عزیز دو صندوق اعتبارات خرد ، دو وام ۳۰ میلیون تومانی به هر صندوق توسط صندوق کارآفرینی امید اعطا شد .

✳️ جلسه و گفتگو با اهالی روستای بازگیر عضو دو صندوق اعتبارات خرد در خصوص چگونگی اعطای وام (میزان و افراد) . در این جلسه اعضای هر صندوق با مشورت هم و خصوصا با توجه به توان درآمدی و پرداخت اقساط ماهیانه با هم ، تعداد افراد وام گیرنده و میزان وام پرداختی را مشخص کردند . قرار شد تمامی اعضای وام گیرنده در صندوق کارآفرینی امید حسابی باز کرده و وام پرداختی به حساب آنان واریز شود .

✳️وام پرداختی از ۲ تا ۴ میلیون بود . مدت بازپرداخت هم ۱۸ ماهه است . از آنجایی که صندوق اعتبارات خرد برای درآمدزایی و اشتغال است هر فرد گیرنده وام اعلام نمود وام را برای چه فعالیتی می خواهد و نظارت بر عملیاتی شدن طرح های درآمدزایی و اشتغالزایی اعضای صندوق توسط هیات مدیره و ما انجام می شود . بیشتر وامها در مرحله اول به مباحث دامداری و کشاورزی و کارهای هنری اختصاص یافت .

✳️ قرارشد آموزشهای کاربردی برای اعضای صندوق با توجه به قابلیت های توسعه ای روستا به منظور اشتغال زایی و درآمد زایی برگزار شود که این کار نیازمند بررسی علمی و تامین مالی برای آن است . با برخی داوطلبان و سازمانهای غیردولتی برای آموزش کاربردی در روستا در حال رایزنی می باشیم.

✳ مراجعه به روستای پاطاق و سرکشی به روند اجرایی صندوق اعتبارات خرد روستا و صحبت با اعضای صندوق در خصوص فعالیتهایی که ضروری است انجام دهند همانند پیشنهاد طرحهای درآمدزا و اشتغالزایی که در روستا و روستاهای مجاور می توانند انجام دهند

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *