گزارش سفر به شهرستان سر پل ذهاب : ۱۹ و ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷

دوستان و همراهان گرامی
در تاریخ ۱۹ و ۲۰ اردیبشهت ۱۳۹۷ تیرماه اینجانب فاطمه پاسبان به همراه نماینده خانه زر، خانم دکتر مافی به شهرستان سرپل ذهاب مراجعه نمودیم . هدف این سفر برگزاری کارگاه با اعضای کمیته روستایی بازگیر قلعه پرور به منظور شروع شکل دهی و ساماندهی صندوق توسعه روستا و نشست با سرگروه ها و ساماندهی آنها در جهت تاسیس صندوق اعتبارات خرد بود . در این دو روز شرایط و ضوابط عضو شدن در صندوق و میزان پس انداز اعضا با مشارکت روستائیان مشخص شد .

 شرایط و ضوابط عضویت در صندوق به قرار زیر شد : ۱)ساکن در روستا باشد . ۲) هر ماه مبلغ بین ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان را به عنوان پس انداز پرداخت نماید .۳) از هر خانواده دو نفر حداکثر عضو صندوق شوند .۴)اگر در خانواده ای دختران ازدواج نکرده با سن بالا و یا مطلقه داشتن این افراد جدای از سهمیه دو نفر می توانند عضو صندوق شوند .۵)سن افراد بین ۱۶ تا ۵۰ سال باشد . اگر افرادی بیش از ۵۰ سال بوده و توانایی کار کردن داشته باشند می توانند عضو صندوق بشوند .

✳علاوه بر این سرگروه ها به انتخاب روستائیان مشخص شده و قرار شد سرگروه ها یارگیری کرده و اعضای زیرمجموعه خود که بین ۱۰ تا ۱۵ نفر باشند را مشخص کرده و اسامی را ارائه دهند .

 

??شهرستان سر پل ذهاب : ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۷۹ روستای بازگیر قلعه پرور. بررسی قابلیت ها و محدودیتهای روستا??

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *