حمایت ازکالای تولیدداخلی : پیش شرط های افزایش تقاضای داخلی

 

?در شماره های پیشین در خصوص تقاضا و نقش آن در امکان پذیری تحقق شعار سال ۹۷ #حمایت_از_کالای_تولید_داخلی بحث شدو این که تقاضای داخلی برای افزایش و تحریک آن با توجه به شرایط و مشکلات مرتبط با آن نیازمند آسیب شناسی و استخراج و اولویت بندی دلایل پایین بودن تقاضای داخلی برای تولیدات داخلی است تا از آن طریق بتوان راهکارهای مناسب برای تحریک تقاضا را استخراج کرد .

⚜ آنچه مسلم است بخشی از این دلایل به ترجیحات و سلیقه و انتظارات مصرف کننده و درآمد آنان، بخشی به کالا و مشخصات آن (قیمت ، کیفیت ، بسته بندی و شکل ظاهری ، استانداردها و …) بخشی به متغیرهای کلان اقتتصادی (مانند نرخ ارز ،سیاستهای اعتباری و وام دهی ، رشد اقتصادی و خلق درآمد ، صادرات و واردات ، مخارج دولت و …) و بخشی به فساد و رانت و قاچاق بر می گردد ، این که کدامیک از این عوامل و به چه میزان و در چه جهتی (مثبت یا منفی) بر تقاضای هر کالا و محصول تاثیرگذار است نیازمند تحقیق علمی از طریق متخصصین مرتبط است .

? از این رو بدون تحقیق و مطالعه علمی ، راهکارهایی که ارائه می شود می تواند بر اساس دانش آن علم و شناخت متخصصین امر از شواهد موجود در جامعه باشد که راهکارهای احتمالی است که بعد از تحقیق علمی به توصیه های علمی و سپس راهکارهای اجرایی از آن با هم اندیشی محققان و یخش اجرا می شود .

⚜ چون مطالعه دقیق و علمی در این خصوص انجام نشده که با نگرش سیستمی و همه جانبه و با در نظر گرفتن همه ابعاد موضوع و همه بازیگران آن باشد آنچه بیان می شود از جنس همان ارائه راهکار بر اساس دانش تئوری و تجربی و مشاهدات فردی است .

? بر همین اساس می توان به چند مورد برای تحریک تقاضای داخلی اشاره کرد که به نظر نگارنده بیش از عوامل دیگر از جنبه مصرف فردی تاثیر گذار است: ۱)نزدیک سازی قیمت کالاهای داخلی با قیمت کالاهای مشابه خارجی .۲)افزایش درآمد واقعی مصرف کننده (افزایش درآمد اسمی و کنترل تورم).۳)اعطای اعتبار به مصرف کننده واقعی از طرق مختلف مانند کارتهای اعتباری و تسهیلات .۴)همسان سازی استانداردها و کیفیت تولیدات داخلی با کالاهای مشابه وارداتی .۵) هدفمندسازی هزینه کرد یارانه ها به سمت تولیدات داخلی .۶) مبارزه جدی با قاچاق کالا خصوصا کالاهایی که باعث تضعیف رقابت پذیری تولید داخلی می شوند. ۷) ارتقای وفاداری و پایداری مشتری به مصرف تولیدات داخلی از طرق مختلف مانند جذابیت ظاهر و بسته بندی محصول ، ارائه خدمات پس از فروش ، صداقت ، ارتباط با مشتری ، پاداش و جایزه دادن به مشتری .

✳با ما باشید یکشنبه ها در شماره های بعدی برای ادامه موضوع . لطفا شمارهای قبلی در ارتباط با شعار سال ۹۷ را قبل از این شماره ، مطالعه فرمایید .

 

 

وفاداری مشتری به عوامل مختلفی همچون اعتماد، حمایت ،خدمات ، کیفیت، رضایت ، توجه و کمک مراقبت از طرف تولید کننده دارد .

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *