محصولات ارگانیک گران‌تر از محصولات معمولی

کشاورزی ارگانیک و تولید موادغذایی ارگانیک فواید محیط‌زیستی، اقتصادی و سلامتی فراوانی به‌دنبال دارد. به‌همین‌دلیل تولید و مصرف موادغذایی ارگانیک رشد یافته است. اطلاعات منتشرشده نشان می‌دهد در سال ٢٠١٣ مصرف سرانه محصولات ارگانیک در جهان در حدود ١٠,٠۵ دلار بوده است که بزرگ‌ترین بازار محصولات ارگانیک در این سال مربوط به ایالات متحده آمریکا با ٢۴.٣ بیلیون یورو بوده است و بعد از آن آلمان با ٧.۶ بیلیون یورو و فرانسه با ۴.۴ بیلیون یورو قرار گرفته‌اند. در این میان اطلاعات نشان می‌دهد که بازار ایالات متحده در حدود ۴٣ درصد بازار محصولات کشاورزی جهان را به خود اختصاص داده است و بعد از آن اتحادیه اروپا با ٢٢.٢ بیلیون یوورو در حدود ۴٠ درصد بازار است. بیشترین میزان مصرف سرانه محصولات ارگانیک مربوط به سوئیس، لوکزامبورگ و دانمارک با بیش از صد یورو در سال ٢٠١٣ گزارش شده است (FiBL-IFOAM study «The World of Organic Agriculture»). در کنار تمایل و افزایش به مصرف محصولات ارگانیک، بالابودن قیمت محصولات ارگانیک نسبت به محصولات مرسوم و متداول مشاهده می‌شود. این تفاوت برای افراد با درآمد متوسط و پایین می‌تواند مانعی برای مصرف یا مصرف کمتر این محصولات باشد. درآمد و قدرت خرید افراد یکی از عوامل مهم برای خرید محصول و تقاضا است و طبیعتا در شرایط معمول و برای کالاهای معمولی، قیمت بالای کالا باعث می‌شود آن کالا سهم کمتری در سبد مصرفی خانوار داشته باشد. این موضوع برای کشورهایی با درآمد متوسط و پایین شاید عاملی برای کاهش مصرف باشد. براساس اطلاعات منتشرشده شرکت Amazon Fresh که یک شرکت تجارت الکترونیکی در آمریکا است قیمت سیب برای یک پوند ارگانیک در حدود دو دلار و سیب معمولی در حدود ١.۶۶ دلار است که در حدود ٢٠ درصد سیب ارگانیک گران‌تر از سیب معمولی است.
درخصوص ١٠ تخم‌مرغ بزرگ ارگانیک، قیمت آن ۵,۶٩ دلار و تخم‌مرغ معمولی در حدود ٣.۵٩ دلار است که در حدود ۵٨ درصد، ارگانیک بیشتر از معمولی است. توت‌فرنگی ارگانیک در حدود ۶.٩٩ دلار و برای توت‌فرنگی معمولی در حدود ۴.٩٩ دلار برای هر پوند است که در حدود ۴٠ درصد قیمت ارگانیک بیشتر از قیمت توت‌فرنگی معمولی است. بازار محصولات ارگانیک نشان می‌دهد که تولیدات ارگانیک نسبت به همان تولیدات معمولی و مرسوم دارای قیمت بالاتری هستند. برخی از دلایل قیمت بالاتر محصولات ارگانیک نسبت به قیمت محصولات معمولی عبارتست از:
١) عرضه موادغذایی ارگانیک در مقایسه با تقاضای آن محدود است. به عبارتی دیگر مازاد تقاضا وجود دارد. با افزایش تقاضا، قیمت محصول هم به‌دلیل محدودیت عرضه افزایش می‌یابد. ٢) هزینه‌های تولید موادغذایی ارگانیک معمولا بیشتر از محصولات معمولی است. دلیل آن هم به‌کارگیری نیروی کار بیشتر به‌ازای هر واحد تولید است و دلیل دیگر عدم امکان افزایش مقیاس تولید و رسیدن به اقتصاد مقیاس است که با افزایش حجم تولید قیمت تمام‌شده محصول کاهش یابد. ٣) هزینه‌های پس از برداشت به‌دلیل مقدار کم ‌تولید، افزایش می‌یابد و این افزایش هزینه‌ها در فرآوری و حمل‌ونقل قابل‌مشاهده است. ۴) بازاریابی و زنجیره عرضه برای محصولات ارگانیک نسبتا ناکارآمد است و هزینه‌ها به‌دلیل حجم نسبتا کوچک تولید بیشتر است. افزایش هزینه‌های تولید و توزیع محصولات ارگانیک نسبت به محصولات معمولی به دلایل برشمرده بیشتر است و طبیعتا با افزایش هزینه‌های تولید، قیمت محصول در بازار هم افزایش می‌یابد. از سوی دیگر تولید محصولات ارگانیک در جهان در بخش کشاورزی در سال ٢٠١٣، حدود ٠,٩٨ درصد زمین‌های کشاورزی را به خود اختصاص داده است؛ یعنی تولید در سطح کم کاشت می‌شود و نیاز به توسعه و افزایش عرضه محصولات ارگانیک برای کاهش قیمت آن است. با توجه به افزایش تقاضا برای موادغذایی ارگانیک به‌نظر می‌رسد با توجه به نوآوری‌های فناوری و اقتصاد مقیاس می‌توان هزینه‌های تولید، فرآوری، توزیع و بازاریابی برای محصولات ارگانیک را کاهش داد.

http://sharghdaily.ir/News/84801/محصولات ارگانیک گران‌تر از محصولات معمولی

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *